Ahogyan az első bejegyzésben írtam: mielőtt belevágtam volna a kereskedésbe, nekiálltam feltérképezni a piacot.
Hogy ez a piac mekkora, arra csak akkor döbben rá az ember, mikor már hetek óta kutat és kutat, majd rájön, hogy tulajdonképpen a végtelen lehetőségek tárházának szobáiból mindig nyílik egy újabb ajtó.
Nem is érdemes ennyire messzire menni.
Elég, "csak" a világpiaci híreket figyelni. figyelni, figyelni figyelni. Milyen a kedv, az általános hangulat a piacokon. Miből vesznek, miből adnak.
Majd később rátérhetünk a miértekre is.
Vegyük példának kínát. Napokig írtak híreket arról, hogy valami nem stimmel, de ezek a hírek finoman fogalmaztak. Majd jött egy hír, melyben a mágikus "pánik" szót kiejtette valaki, ennek következtében a tőzsdén valóban pánik hangulat lett úrra és lázasan próbáltak eladni mindent. A kormány kénytelen volt szabályozásokat , biztosítékokat életbe léptetni, nehogy a káosz közepette tényleg lenullázódjon a tőzsde.
a kínai stock hírekről itt lehet a leghamarabb értesülni:
http://www.chinadaily.com.cn/china/china_07stock_page.html
Ezt az egészet, most csak azért említettem meg, hogy lássuk milyen rapid hatással vannak a hírek maguk a piaci szereplők tevékenységére.
Vegyünk egy magyar példát is.
Mai napon a Woods, felértékelte a MOL részvények célárfolyamát és eladásról tartásra módosította javaslatát.
http://snip.ly/U3uA#http://www.cib.hu/aktualis/gazdhirek/gazdhirek?id=P217074
Ki ez a Woods? merült fel bennem a kérdés. (Számomra igencsak érdekes, hogy van egy külső szervezet, aki megmondja hogy mit és mennyiért vegyél vagy adjál).
Következő bejegyzésem görögországról fog szólni. Várom a hétvégi fejleményeket, a német szavazást.